Eğitim Prefabrik Okullar ile Daha Kolay

.

Büro, ofis, şantiye bürosu, şantiye yatakhanesi ve ev kategorisindeki prefabrik tasarımlar, yeni alternatif haline geldi. Ekonomik açıdan oldukça kullanışlı olan bu tasarımlar, iş dünyasında ve sosyal hayatta kolaylık sağlıyor. Geçici kabin ve ofis tasarımları için konteynerler tercih edilmektedir. İnşaat sahasındaki bu geçici konut seçenekleri, inşaat bitiminden kolaylıkla taşınabilir.

 Prefabrik Okullar Eğitim Dünyasına Katkı Sağlıyor

 İkinci el kategorisinde de satılan prefabrik okul seçenekleri, eğitim dünyasının en önemli seçenekleri arasında yer alıyor. Prefabrik okul tasarımları, eğitim dünyasında pratik çözüm sunuyor. Uzun yıllar kullanım özelliğine sahip bu tasarımlar, etkili çözüm seçeneklerini bir araya getiriyor. Güvenli ve depreme dayanıklı bu tasarımlar, betonarme binalarla aynı kullanım özelliğine sahiptir.

 Prefabrik Okullar Dayanıklı Özelliklere Sahiptir

 Özel makinelerle fabrikalarda üretilen prefabrik okul tasarımlar, özel yöntemlerle arsaya kurulmaktadır. Belli bir zemin üzerine gerçekleşen prefabrik okul kurulum işlemleri, okulun güvenliği için önemlidir. Zemine adapte olması için bu kurulumun profesyonel bir şekilde gerçekleşmesi gerekir. Prefabrik tasarımın büyüklüğüne göre zemin hazırlanmaktadır. Zeminin yapısı ve terazili beton atma işlemleri uyumlu olmalıdır. Zemini yeterli özelliklere sahip olmayan mekanlarda prefabrik okul kurulumu gerçekleşmemektedir.

 Beton Atmadan Önce Yapılması Gereken İşlemler

 1- Zeminin düzlenmesi ve sıkılaştırılması ilk aşamadır.

 2- Tasarımın taşıyıcı kolonlarının hesaplanması ve beton dökümünün ona göre gerçekleşmesi.

 3- Kirişlerin bağlanması.

 4- Kolon boşluklarının taşlarla ve benzeri inşaat malzemeleriyle doldurulması

 5- Köşelerde nem yalıtımının gerçekleşmesi için membranla bohçalama işleminin gerçekleşmesi.

 6- Beton işleminin ardından strafor uygulaması ile ısı yalıtımının gerçekleşmesi

 7- Şapın atılması ve köşelerin balık sırtı şeklinde tasarlanması

 Depreme Dayanıklı ve Kullanışlı

 Prefabrik hizmetlerinde zemin işçiliği ve diğer montaj işçilikleri farklıdır. Su basmanı işlemleri, binanın sağlam bir şekilde zemine monte edilmesini sağlamaktadır. Zemindeki betonda kayma meydana geldiği zaman prefabrik okul kategorisindeki tasarımlar da kaymaktadır. Güncel hayatımızın bir parçası olan eğitim kurumları, güvenli olmalıdır. Prefabrik okul tasarımlarında da bu konu dikkatli bir şekilde incelenmektedir.

 İnşaat, demir, kalıp, boya, duvar ve benzeri birçok kategoriye ihtiyaç duymadan fabrikasyon sistemle hazırlanan bu tasarımlar, büyük kolaylık sunuyor. Prefabrik okul tasarımları fabrikada hazırlanıyor ve zeminin genişliğine göre tasarlanıyor. Giriş ve çıkışlar özel tasarlanıyor. Okul ihtiyacına göre tasarlanan özel prefabrik okul seçenekleri, isteğe göre hazırlanabilmektedir.