Prefabrik Hakkında En Güncel Bilgiler

.

Prefabrik bir evde yaşamayı düşünüyorsanız, bunun bir karar olduğunu bilmelisiniz. Sadece arsa üzerinde birleştirilecek standart modüller düşünün. Daha önce imal edilmiş parçalar, bu arsanın üzerinde birleştirilecek hayalinizdeki eve sahip olmanızı sağlar. Prefabrik ev için kullanılan malzemeler birleştirildiğinde mukavemeti, sağlamlığı ve basitliğiyle göz doldurur. Prefabrik evlerin minimum bakımları vardır ve önemli bir enerji tasarrufu sağlayan termal konfor garantisi vardır.

 Ekolojik Evlerde Yaşayın

 Ekolojik sertifikaya sahip prefabrik ahşap evler, yenilenebilir bir malzeme olarak ekolojik bir seçenektir. Sistem, geleneksel inşaatlara kıyasla önemli tasarruf sağlar. Üstelik, yaygın görüşün aksine, bu tip evlerin mekanik direnci çok yüksektir ve açıklıklarına rağmen, tuğla ile aynı sağlamlığı sunan sağlam bir malzemeden üretilir. Ayrıca, insanların inanmaya meyilli olduklarından daha dayanıklıdırlar ve uygun muamele ile yangın durumunda geleneksel bir evden daha büyük bir risk oluşturmazlar. Depreme dayanıklı özellikleri de prefabrik evlerin tercih edilmesini kolaylaştırıyor.

 Evinizin Ana Malzemesini Kendiniz Seçin

 Çelik prefabrik evler, yeşil tasarımlarıyla da ayırt edilir. Estetik bir görünüm olan çelik prefabrik evlerin kalitesi uzun süre bozulmadan kalır. Hassas yüzeyler, iyi ısı ve ses yalıtımı bu paslanmaz malzemenin prefabrik evlerde tercih edilmesini sağlar.

 Günümüzde pek çok tasarımcı, enerji tasarruflu sistemler, güneş veya yağmur kullanımıyla donatılmış, geri dönüşümlü ve sertifikalı çevre dostu malzemelerle çevreye duyarlı prefabrik evler inşa eder. Enerji tasarrufu ve gücün yanı sıra müşterinin de estetik istekleri göz önüne alınarak pek çok farklı modelde prefabrik ev üretilebilir.

 Yenilikçi Tasarımları Keşfedin

 Modern prefabrik evler, zaman içinde dayanıklılığın avantajlarını estetik ve güçle birleştiren en yenilikçi teknolojiler ve tasarımlarla donatılmıştır. Lüks prefabrik evler, tüm ihtiyaçları karşılayacak şekilde tasarlanmıştır ve lüks emlak yatırımına ilgi duyanlar için idealdir. En iyi yüzeyler ve devrim niteliğindeki tasarımlar, çevre dostu evlerin bir kataloğunu oluşturan ve ileri teknoloji üretim yöntemlerinin kullanıldığı geniş bir yelpazenin parçasıdır.

 Ev Tiplerini Kendiniz Belirleyin

 Prefabrik ev üreten fabrikalar her müşterinin ekonomisine göre ev tiplerini uyarlar. Bu tür evlerde son teknoloji ürünü malzemelerin kullanımı hem ısı hem de ses yalıtımı açısından avantajlı konuma getirmiştir. Evlerin dış cephe kaplamaları ahşap kaplama, sıva veya açık tuğla gibi her türlü malzemeyle bitirilebilir. İç kaplamalarda, masif veya yarı mamul ahşap kaplama veya modern iç mekan kapıları ile inşaat tamamlanabilir.

 Pencereler söz konusu olduğunda, yüksek teknoloji ürünü malzemeler ve çift veya üçlü cam sistemleri gibi profillerin dengesi sayesinde mükemmel ısı ve ses yalıtımı sağlayan modeller vardır. Termal köprüleri kaybetmedikleri, tasarım ve konforda birden fazla kombinasyon imkanı sunan pencereler hem estetik hem de işlevseldir.

 Prefabrik evlerde göz ardı edilmemesi gereken diğer özellikler hırsızlığa karşı koruma, hava geçirgenliği ve sızdırmazlıktır. Benzer şekilde, teraslara erişim için dış doğramanın geri kalanıyla aynı malzemeden yapılmış cam kapılar eklenebilir.

 Anahtar Teslim Çözümler

 

 Prefabrik konut yapımı, satın alma kararını verdikten kısa bir süre sonra yeni evinize taşınmanıza olanak sağlayacak olan geleneksel konut inşaatından daha hızlıdır. Ortalama üç ay sonra yeni evinizin anahtarını alabilirsiniz.

 

 Evlerin fiyat dalgalanmasını tecrübe etmeyi reddedenler için paha biçilmez bir çözüm olan prefabrik konutlar, özelleştirilebilir oldukları için de birçok kişi tarafından tercih edilirler. Evinizin dış cephesinin renginden pencere boyutlarına kadar pek çok konuda son sözü kendiniz söyleyebilirsiniz. Evde garajın olup olmadığı, olması durumunda açık mı kapalı mı olacağı gibi birçok ayrıntı hayal gücünüzün sınırları altında sizleri bekliyor.

  • Etikon Prefabrik A.Ş