KİMYASAL ATIK KONTEYNERİ

konteyner 10
kimyasal atık konteyneri 5
tıbbi atık konteyneri 3
konteyner 25
konteyner 32
tehlikeli atık konteyneri
tehlikeli atık depolama konteyneri
tehlikeli atık konteyneri 2
tıbbi atık konteyneri
tıbbi atık konteyneri 2
kimyasal atık konteyneri
tehlikeli atık konteyneri 3
kimyasal atık konteyneri 3
depo konteyneri

Kimyasal atıklar ve tıbbi atıklar günümüzde birçok kurumun ortak derdi olarak karşımıza çıkmakta. Bu atıkların depolanması ve bertaraf işlemlerinin oldukça zahmetli ve maliyetli işlemler olduğu herkesçe bilinen birer gerçek.

 

İşte ülkemizdeki bu gerçekliği öngörerek, gerçekten büyük bir ihtiyacı karşılamak adına yola çıkan Etikon Prefabrik A.Ş Yeditepe Üniversitesi ile ortak bir çalışma yürüterek Kimyasal Atık Konteynerini hayata geçirdi.

 

Tamamen özel olarak, ihtiyacı karşılamak adına üretilen konteynerler, normal konteynerlerden daha izolasyonlu ve daha fazla yük taşıma kapasitesine sahip. Ayrıca tüm konteynerlerin altında kimyasal sızıntıların doğal ortama karışmasını önleyecek atık hazneleri ve bu haznelerin içinde de kimyasal sızıntıyı emici pedler bulunmakta.

 

İçinde bulundurduğu kimyasal maddenin sıcak ortamlarda reaksiyona girmesi ihtimaline karşı tüm konteynerler özel bir soğutma ve fan sistemine sahip. Ayrıca tüm konteynerlerin bütüm malzemeleri yanmaz özellikte (exproof) hammaddeler seçildi. Ve bu sayede yanmaz konteynerler elde dildi.

 

Etikon Prefabrik A.Ş Ülkemizde bir ilke imza atarak kimyasal atık konteynerlerini, tıbbi atık konteynerlerini ve tehlikeli atık konteynerlerini hayata geçirken, bu konteynerlerin patentini elide bulunduran tek firma olarak da göze çarpmakta.